Szukaj
Close this search box.

Pierwszy elektryczny lot w wingsuit, zasilany przez silnik BMW i.

Współpraca z BMW i oraz Designworks pozwoliła austriackiemu zawodowemu skoczkowi spadochroniarzowi i base jumperowi, Peterowi Salzmannowi, zrealizować marzenie o lataniu w najbardziej innowacyjny sposób – napęd elektryczny i nowo zaprojektowany wingsuit zwiększały prędkość i czas lotu. Spektakularna wideo-dokumentacja, przedstawiająca dziewiczy lot Electrified Wingsuit by BMW i, została zaprezentowana podczas #NEXTGen 2020.

Monachium. Elektromobilność BMW i zdobyła trzeci wymiar. W ramach #NEXTGen 2020, BMW Group przedstawiło pierwszy napęd elektryczny dla wingsuit, dzięki któremu odwieczne marzenie o lataniu mogło zostać zrealizowane w zupełnie nowy sposób. Innowacyjny moduł napędowy oraz całkowicie nowo zaprojektowany wingsuit zostały opracowane we współpracy między BMW i, Designworks oraz zawodowym pilotem wingsuit z Austrii, Peterem Salzmannem. Jego dziewiczy lot z Electrified Wingsuit by BMW i został uwieczniony na efektownej wideo-dokumentacji. Spektakularny film pokazał, jak technologia BMW eDrive mogła trwale zmienić indywidualne doświadczenia związane z mobilnością – nie tylko na drodze.

Podczas #NEXTGen 2020, BMW Group pokazało różnorodne sposoby, w jakie firma przyspieszała zmianę w globalnym sektorze motoryzacyjnym. Zaprezentowane zostały inicjatywy i zaangażowania, w których ścisła współpraca z pionierami z innych sektorów prowadziła do nowych perspektyw. Ponadto, BMW Group przedstawiło najnowsze produkty oraz innowacyjne technologiczne rozwinięcia i koncepcje pojazdów dla przyszłości indywidualnej mobilności.

Główny nacisk był kładziony na obszarze technologicznym elektromobilności, w którym BMW Group, dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom w zakresie rozwoju i produkcji, oraz największej liczbie oferowanych napędów elektrycznych, stało się jednym z wiodących dostawców na świecie. Od wprowadzenia na rynek całkowicie elektrycznego BMW i3 (łączne zużycie paliwa: 0,0 l/100 km; łączne zużycie energii: 13,1 kWh/100 km; łączne emisje CO2: 0 g/km) w 2013 roku, komponenty składające się z silnika elektrycznego, elektroniki mocy, technologii ładowania oraz wysokonapięciowych baterii, były stale rozwijane.

Z ogromną radością obserwujemy, jak dyscyplina wingsuit nieustannie się dynamicznie rozwija, dając nam możliwość uczestniczenia w tej fascynującej ewolucji. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli okazję doświadczyć kolejnych innowacyjnych pomysłów w sporcie takim jak wingsuit, które z pewnością pozwolą osiągnąć jeszcze większe osiągi i dostarczą niesamowitych wrażeń zarówno zawodnikom, jak i fanom tego ekscytującego sportu.

W miarę jak technologia będzie postępować, a granice ludzkich możliwości będą się poszerzać, nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jakie niesamowite osiągnięcia czekają na nas w przyszłości. Niezależnie od tego, czy chodzi o nowe materiały, technologie napędowe czy nowatorskie systemy sterowania, przyszłość wingsuit zapowiada się naprawdę imponująco. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy przełamać bariery i osiągnąć nieznane dotąd wysokości w świecie sportów ekstremalnych.

Share the Post:

Related Posts